Duálne vzdelávanie v Západoslovenskej distribučnej a.s. (člen skupiny ZSE)  je určené žiakom SOŠ elektrotechnickej, ktorí chcú získať cenné profesijné skúsenosti už počas štúdia a pripraviť sa na pozíciu v silnej medzinárodnej firme. Počas praktického vyučovania vo firme spoznáte každodenný chod a firemnú kultúru energetickej spoločnosti, overíte si svoje teoretické znalosti v praxi, nadobudnete praktické zručnosti a získate kvalitný základ pre svoje budúce povolanie.

Koho hľadáme?

Prijímame žiakov deviateho ročníka ZŠ, ktorí spĺňajú základné kritériá:

• záujem o profesiu v oblasti silnoprúdovej techniky,
  • prihlásenie sa na štúdium v SOŠ elektrotechnickej, Rybničná 59, Bratislava v študijnom odbore 2697K mechanik elektrotechnik, alebo v učebnom odbore 2683H11 elektromechnik,
  • zmysel pre zodpovednosť .

Žiakom  ponúkame:

• učebnú zmluvu,
  • odborný výcvik v rámci skupiny ZSE počas štúdia,
  • po ukončení štúdia zamestnanie na plný pracovný úväzok v skupine ZSE,
  • zapojenie do súťaží a projektov ZSE,
  • sociálny program.

Podmienky výberu :

Uchádzači budú do  vyberaní na základe:

• žiadosti o zaradení do duálneho vzdelávania,
  • absolvovania  pohovoru v ZSE.

Ako program prebieha:

• uchádzači, ktorí úspešne absolvujú prijímacie skúšky a zapíšu sa v SOŠE a zároveň absolvujú výberové konanie v ZSE, budú v rámci praktického vyučovania zaradení do útvarov, v ktorých sa predpokladá ich budúce uplatnenie po ukončení štúdia,
  • teoretické vyučovanie sa uskutočňuje v SOŠE,
  • po dobu štúdia má žiak s našou spoločnosťou uzatvorenú učebnú zmluvu,
  • po ukončení stredoškolského štúdia sa žiak zaväzuje nastúpiť do pracovného pomeru v spoločnosti.

Bližšie informácie o duálnom vzdelávaní získate na e-mailovej adrese juraj.hudcovsky@zse.sk.

Zmluva o duálnom vzdelávaní

• Stredná odborná škola elektrotechnická